A BBC beszámolója szerint igen jövedelmező dolog kamu vírusirtót készíteni.
a kamu antivírus szoftver készítői leginkább webkeresőkön keresztül keresik a potenciális áldozataikat: különböző népszerű, vagy félregépelt keresőszavak megvásárlásával és keresőoptimalizálási trükkökkel olyan webhelyekre irányítják a netezőket, ahol olyan hamis hibaüzeneteket jelenítenek meg, melyeken arra hívják fel a látogató figyelmét, hogy számítógépe vírusokkal és kémprogramokkal fertőzött.
Ezt követően olyan kamu védelmi szoftverek megvásárlására buzdítják őket, amelyek valójában semmire nem alkalmasak. Ráadásul egy ilyen szoftverért nagyjából ugyanannyi pénzt - tipikusan tízezer forintnak megfelelő összeget - kérnek el, amennyibe egy valódi védelmi alkalmazás is kerül. Más esetekben a szoftvert ingyenesen kínálják letöltésre, abba viszont valamilyen kártevőt rejtenek. A "scareware" néven emlegetett módszerrel az online bűnözők akár napi tízezer dolláros, azaz több mint kétmillió forintnyi bevételre is szert tehetnek.
Én is tapasztaltam olyat, hogy a fertőzött gép rendszeresen feldobott egy Enternet Explorer ablakot, ami a megszólalásig hasonlított a Sajátgép megjelenésére. De piros "trojan infection" "Virus found" stb feliratokkal a meghajtóknál. És persze a "Setup remover tool" szöveg. Az internet pedig katasztrófálisan lelassult, és nem is ment minden.
Legyen megbízható vírusírtó a gépünkön!
Nekem a:
hármas (megtámogatva egy Kerio tűzfallal) jött be eddig a legjobban.